STRONA GŁÓWNA

            • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

              26 czerwca 2026

              8.00 - MSZA ŚW. W KOŚCIELE NNMP W DOBREJ
              9.15 - UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W HALI SPORTOWEJ
               

            • Czwarty numer czasopisma "Profilaktyka" wydawanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej poświęcony jest bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Głównym tematem tego wydania jest edukacja na temat właściwego korzystania z numeru alarmowego, co jest kluczowe m.in. w kontekście zbliżających się wakacji.

            • Aktualności

                  • WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

                    18 czerwca 2026 r. uczniowie klas 6b, 7a oraz 7b wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy. Podczas zwiedzania jednej z dwóch stolic woj, kujawsko-pomorskiego, młodzież poznała historię miasta spacerując po jej starej części z przewodnikiem. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do zabytkowej Apteki "Pod Łabędziem", gdzie obecnie mieści się Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uczniowie wzięli udział w ciekawej lekcji muzealnej, podczas której poznali tajniki produkcji leków oraz zobaczyli jedyne w Polsce laboratorium galenowe. Kolejną częścią wizyty były warsztaty tworzenia wody perfumowanej. Były one okazją do poznania właściwości naturalnych olejków eterycznych, a sam proces tworzenia indywidualnego zapachu był interesującym doświadczeniem.

                  • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS TRZECICH

                    18 czerwca 2026 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Waniliowego Domu w Ugorach. Program pikniku obejmował różnorodne konkurencje sportowe, gry ruchowe, zabawy ze zwierzętami oraz słodki poczęstunek. Głównym celem wycieczki było wzmocnienie relacji koleżeńskich, rozwijanie sprawności fizycznej oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowały: p. Agata Dawid i p. Agnieszka Maciejewska.

                  • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

                    Uczennica klasy ósmej Zuzanna Pawlak zdobyła wyróżnienie w dziewiątej edycji powiatowego konkursu fotograficznego "Kadr na powiat turecki", zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Turku.
                    Zadaniem uczestników było przedstawienie wyjątkowego spojrzenia na powiat turecki, ukazując jego malownicze krajobrazy, zabytki oraz codzienne życie mieszkańców.
                    Podsumowanie konkursu odbyło się 16 czerwca w auli ZST.

                    Opiekunem uczennicy był p. Dariusz Piestrzyński.

                  • PROJEKT CZYTELNICZY W KLASACH PIERWSZYCH

                    W ramach projektu czytelniczego pt. "Magiczna moc książek", realizowanego w klasach pierwszych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali zabawnych przygód Plastusia, czytanych przez uczniów klas czwartych. To pełna humoru, ciepła opowieść o małym ludziku z plasteliny, który uczy dzieci szacunku do przyborów szkolnych, dbania o porządek i budowania relacji z rówieśnikami. Wszystkie działania uczniowie wykonali pod opieką; p. Iwony Krajewskiej i p. Kamili Pawłowskiej.

                  • PROJEKT "EDUKACJA Z WOJSKIEM"

                    2 czerwca 2026 r. uczniowie klas 7-8 naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno-obronnym przygotowanym i realizowanym we współpracy MEN i MON pt. "Edukacja z wojskiem", którego głównym celem jest wykształcenie w uczniach odpowiednich reakcji na nagłe sytuacje kryzysowe, podniesienie świadomości w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności.

                  • WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO TORUNIA

                    9 czerwca 2026 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wyjeździe do Torunia.
                    Program wycieczki obejmował zwiedzanie toruńskiej Starówki wraz ze spotkaniem z lokalnym przewodnikiem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki miasta, m.in. Krzywą Wieżę, Łuk Cezara, Bramę Mostową oraz Katedrę Świętych Janów. Następnie odwiedzili Muzeum Piernika, gdzie własnoręcznie przygotowywali i wypiekali tradycyjne toruńskie pierniki.

                  • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

                    W dniach 3 i 8 czerwca 2026 r. uczniowie klas 4, 5, 6 i 7 uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Wrocławia. Wyjazd został zorganizowany w celu poznania walorów historycznych, przyrodniczych i kulturowych jednego z najpiękniejszych miast Polski, a także integracji uczniów i rozwijania ich zainteresowań.

                  • PROJEKT KLAS PIERWSZYCH - WIOSNA

                    3 czerwca 2026 r. uczniowie klas pierwszych zrealizowali zadania z projektu "Razem przez cztery pory roku - wiosna". W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z charakterystycznymi cechami wiosny, poprzez słuchanie opowiadania pt. "Pani Wiosna", tworzenie wyrazów z podanych liter, układanie zdań o tematyce wiosennej oraz wspólne tworzenie wiosennego drzewa. Wszystkie działania uczniowie wykonali pod opieką p. Iwony Krajewskiej i p. Kamili Pawłowskiej.

                  • LAUREACI KONKURSÓW PLASTYCZNO-PROFILAKTYCZNYCH

                    Podczas Festynu Rodzinnego (29.05.2026) odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych o tematyce zdrowotnej i profilaktycznej za rok szkolny 2025/2026 połączone z rozdaniem nagród.
                    KLASY 1-3
                    Powiatowy konkurs plastyczny "Moja wizyta w gabinecie stomatologicznym"
                    (etap szkolny)
                    1 miejsce i awans do etapu powiatowego - Izabela Pełczyńska (1b), Nadia Grzymska (2b), Aleksandra Szymczak (3b)
                    2 miejsce - Maja Szczepańska (1b), Alicja Kuligowska (2b), Marcelina Kmieć (3b)
                    3 miejsce - Zuzanna Oblizajek (1a), Nikola Sochacka (2b), Maria Będziechowska (3b)
                    wyróżnienie: Milena Szmajda, Szczepan Lewandowski (1a), Anna Gołdyka, Oliwia Frątczak, Jakub Masiera (1b), Julia Adamiak, Daria Białek, Anastazja Lacelt, Jakub Owczarek (2b), Aleksandra Kośla (2a)

                  • UDZIAŁ W FINALE KONKURSU GEOGRAFICZNEGO "OBIEŻYŚWIAT"

                    Uczennice klasy ósmej Nikola DróżdżEmilia Jesionek brały udział w finale XVII Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego "Obieżyświat" w Poznaniu.
                    W konkursie wzięło udział 256 uczniów z 37 szkół woj. wielkopolskiego, a do finału awansowało 29 szkół.
                    Temat tegorocznej edycji: "Jesteś wędrowcem - poznajesz wyspy tropikalne świata".
                    Finał konkursu odbył się w 8 czerwca 2026 r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
                    Nasz zespół zajął 11 miejsce.
                    Opiekunem uczennic był p. Dariusz Piestrzyński.

                  • WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO KOPALNI SOLI

                    2 czerwca 2026 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Zjechali z przewodnikiem 600 metrów pod ziemię, żeby poznać historię powstania soli, rodzaje soli, a przede wszystkim pracę w kopalni dawniej i obecnie. Już sam zjazd windą z prędkością 6 m/s był ogromnym przeżyciem. Następnie przejście korytarzami solnymi, oglądanie przygotowanych ekspozycji interaktywnych i słuchanie opowieści przewodnika sprawiły, że wszyscy zadowoleni, pełni różnych wrażeń opuszczali ten piękny "solny świat". Zakup pamiątek i wspólny obiad w Domu Górnika zakończył wspaniały wyjazd.
                    Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Małgorzata Błażełek, p. Jolanta Piekarska i p. Bernadetta Żubr.

                  • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

                    28 maja 2026 r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Języków Obcych. Jego celem było poszerzenie wiedzy uczniów o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, przybliżenie ich dorobku kulturowego, a przede wszystkim uświadomienie korzyści płynących z nauki języków obcych.
                    Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w quizie językowym, w którym odpowiadali na pytania w języku angielskim oraz niemieckim. Quiz ten sprawdzał znajomość słownictwa, a w klasach ósmych również wiedzę o atrakcjach Londynu oraz Berlina.

                  • IV EDYCJA TURNIEJU BRAWL STARS

                    29 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się czwarta edycja turnieju gry Brawl Stars. Uczniowie klas 4-8 utworzyli 3-osobowe zespoły, które rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy 8b: Filip Kołaczkowski, Norbert SkoniecznyFilip Skonieczny. II miejsce wywalczyli uczniowie klasy 7b: Krzysztof Kaźmierczak, Kacper SzubstarskiAlan Langowski. III miejsce zajął zespół w składzie: Filip Młotkiewicz (6b), Miłosz Guderczyk (6a) oraz Kacper Kaczmarek (7a).

                  • PODSUMOWANIE KONKURSU NA PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ

                    25 maja 2026 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego na plakat promujący bibliotekę i czytanie, zorganizowanego z okazji Tygodnia Bibliotek. Komisja w składzie: p. Bernadetta Żubr i  p. Justyna Piestrzyńska wyłoniła laureatów:

                    Klasy 1-3
                    1 miejsce - Alicja Frątczak (1a), Anna Gołdyka (1b), Julia Adamiak (2b)
                    2 miejsce - Zuzanna Kwiatkowska (1a), Aleksandra Kośla (2a), Korneliusz Kmiecik (3a)
                    3 miejsce - Izabella Pełczyńska (1b), Oliwia Sibińska (2a), Daria Białek (2b), Milena Kazimirczyk (3a)
                    wyróżnienia: Victoria Bots (1a), Karina Błaszczyk (1b), Emilia Majcherek (2a), Natan Wojakowski (2a), Wojciech Piórkowski (2b), Alicja Witkowska (3a), Liliana Kurzawa (3b), Igor Olczak (3b)

                  • FESTYN RODZINNY

                    29 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
                    Harmonogram imprezy był bardzo bogaty i atrakcyjny:
                    - rajd rowerowy i rajd pieszy,
                    - program artystyczny uczniów klas drugich dla swoich Mam,
                    - podsumowanie konkursów profilaktycznych, prozdrowotnych, plastycznych i wręczenie nagród,
                    -
                    turniej Brawl Stars,
                    -
                    loteria fantowa.

                  • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MISTRZ SŁÓWEK JUNIOR"

                    21 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu języka angielskiego "Mistrz Słówek Junior". Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-4, a jego celem była popularyzacja nauki języka angielskiego oraz zachęcanie młodszych dzieci do poszerzania wiedzy z języka angielskiego. Zadania konkursowe sprawdzały znajomość słownictwa dla danego etapu edukacyjnego. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Słówek Junior przystąpiło 50 uczniów z klas 1-4. Wyniki konkursu:

                  • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WESTERNLANDU

                    19 maja 2026 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjeździe do Westernlandu w Józefowie. Wycieczka miała charakter edukacyjny. Uczniowie zapoznali się z kulturą Indian oraz z życiem kowbojów. Oprócz zwiedzania eksponatów miały tam mnóstwo atrakcji takich jak: sadzenie dyni, poszukiwanie złota, pokonywanie Indiańskiego Toru Przeszkód oraz oglądanie zagrody ze zwierzętami. Najważniejszym punktem programu była wizyta u Szeryfa. W formie zabawy i formule westernowej uczniowie przenieśli się w świat Dzikiego Zachodu minionej opieki. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Aleksandra Gajewska, p. Ewa Becalik, p. Iwona Krajewska i p. Kamila Pawłowska.