8 lutego 2024 r. 13 par małżeńskich z terenu Gminy Dobra świętowało w restauracji Vega jubileusz Złotych i Szafirowych Godów. Podczas tej szczególnej uroczystości dostojni Jubilaci zostali odznaczeni Medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Parom wręczono również kwiaty oraz okolicznościowe listy gratulacyjne.
O oprawę artystyczną tego wyjątkowego wydarzenia zadbali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej, którzy zaprosili zebranych w sentymentalną podróż do przeszłości. W programie "O tym jak Pani Pana poznała" wspominali okoliczności narodzin tego wyjątkowego uczucia oraz jego ewolucję na przestrzeni lat.
Piosenką, tańcem oraz wierszem wyrazili swój szacunek dla Tych, którzy przez 45-50 lat trwali ze sobą "na dobre i na złe".
Występ artystyczny przygotowali uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem: p. Barbary Woźniak, p. Tomasza Gila oraz p. Macieja Dygasa.
JUBILEUSZ ZŁOTYCH I SZAFIROWYCH GODÓW
- 7
WALENTYNKI - POCZTA WALENTYNKOWA
14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Walentynki to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki walentynkowe na korytarzu szkolnym. Każdy uczeń naszej szkoły mógł wrzucić swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Korespondencja została rozdzielona na klasy, a kartki doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Zuzanna Pawlak, Iga Sasiak, Anna Kołuda i Marta Piestrzyńska.
GÓRA GROSZA 2024
Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Akcja polega na dobrowolnej zbiórce monet przeznaczonych na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Akcję rozpropagował i przeprowadził Samorząd Uczniowski.
W tym roku zebraliśmy kwotę 605,16 zł (10 035 monet!).
Uczniowie, którzy aktywnie włączyli się w przeprowadzenie akcji: Alicja Wlazło, Maja Frącala, Zuzanna Pawlak, Iga Sasiak, Weronika Orszulak, Lena Szubstarska, Anna Kołuda, Noemi Czupryńska, Patrycja Zagozda, Marta Piestrzyńska, Oliwia Kustosz, Nikola Burdelak, Piotr Szymczak, Bartosz Janik.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r. Świętowany jest na całym świecie.
Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Digital Europe". Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych, zaplanowane są do końca marca.DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
6 lutego odbędzie się Gala DBI 2024 – dostępna zarówno stacjonarnie (Warszawa), jak i online. Zainteresowane osoby będą miały możliwość zapoznania się z planami na DBI 2024 oraz ciekawymi wystąpieniami eksperckimi i programem artystycznym. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: Samsung, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.
WIZYTA KLAS 2 W URZĘDZIE MIEJSKIM W DOBREJ
1 lutego 2024 r. uczniowie klas drugich, w ramach realizowanego projektu pt. "O mojej miejscowości wiem wszystko", udali się na zajęcia edukacyjne do Urzędu Miejskiego w Dobrej. Uczniowie z ciekawością oglądali prezentację dotyczącą historii miasta i gminy Dobra. Zapoznali się z obowiązkami burmistrza i pracowników urzędu. Mieli również okazję zobaczyć gabinet p. burmistrza. Zajęcia te były świetną okazją do pogłębiania wiedzy na temat swojej miejscowości. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Iwona Krajewska i p. Kamila Pawłowska.
4
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
26 i 30 stycznia 2024 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. To jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Celem tej uroczystości było rozbudzenie wśród dzieci chęci sięgania po książki oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie zaczęło się od pogadanki, w której pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają do nich książki. Dzieci zostały też zapoznane z zasadami funkcjonowania biblioteki i korzystania z księgozbioru. Rozwiązując zagadki wykazały się bardzo dobrą znajomością bajkowych postaci.
Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci w obecności wychowawcy złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości
i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz imienne zakładki do książek. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć książkę. Mamy nadzieję, że od tej pory nasi nowi czytelnicy wchodząc do biblioteki wkroczą do świata wyobraźni, przygody i magii!11