28.11.2024
ANDRZEJKI - WIECZÓR WRÓŻB I ZABAWY
- 93
WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI MANDORIA
21 listopada 2024 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wycieczce do parku rozrywki Mandoria w Rzgowie. Jest to największy w Europie kryty park rozrywki, w którym uczniowie naszej szkoły korzystali z różnego rodzaju atrakcji (m.in. roller-coasterów, karuzeli, zjeżdżalni). Udział w wycieczce był okazją do integracji społeczności szkolnej. Młodzież bawiła się wyśmienicie, a wrażenia z wizyty w tym niezwykłym miejscu z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Barbara Oleksy, p. Edyta Górska, p. Bernadetta Żubr oraz p. Tomasz Gil.
6
Z ORLIKA NA STADION
W naszej szkole realizujemy różne projekty i w ramach jednego z nich przedstawiciele klas 5-8 wzięli udział w ogólnopolskim turnieju "Z Orlika na Stadion". Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, dzielnie rywalizowali na boisku, dając z siebie wszystko i pokazując swoje umiejętności. Dodatkowo, w ramach projektu dwie drużyny chłopców z klas 8 wzięły udział w konkursie filmowym "Razem na boisku". Ich zadaniem było nagrać filmik na jeden z czterech tematów tj. "Fair play challenge", "Nasza Droga z Orlika na Stadion", "Futbol dla wszystkich" lub "Nasze wartości na boisku".
1Kreatywność i zaangażowanie naszych uczniów przyniosły wyjątkowe wyróżnienie i wygrali oni bilety na mecz Polska - Szkocja, który został rozegrany w dniu 18 listopada 2024 r. na Stadionie Narodowym. Dzięki ich pracy, grupa 28 uczniów, ich kolegów oraz opiekunów, mogła doświadczyć piłkarskich wrażeń podczas meczu reprezentacji Polski. Wynik spotkania nie zadowolił młodych kibiców, ale zawsze było to nowe doświadczenie.
Brawo chłopcy!
Gracjan Andrzejczak, Jakub Leśniewski, Marcin Kaczmarek, Michał Kaczmarek, Igor Czerniejewski, Filip Skonieczny, Miłosz Galoch, Jakub Gonczarewicz, Igor Frątczak, Patryk Klimczak, Stanisław Muszalski, Bartek Kaźmierowski, Krystian Kaźmierczak, Dawid Makówka, Tomasz Stencel.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada, w bibliotece szkolnej odbyło się przedstawienie teatrzyku cieni. Uczennice klasy siódmej, Zuzanna i Iga pod opieką p. B. Woźniak i p. B. Żubr, zaprezentowały przedszkolakom i pierwszoklasistom krótką historię powstania słynnego pluszowego misia - ulubionej zabawki dzieci. Wydarzenie wzbogaciły zabawy integrujące widownię: misiowe tańce, konkurencje i zabawy ruchowe, które przygotowały p. M. Błażełek i p. J. Piekarska. To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak ważne miejsce w życiu dzieci zajmują ich pluszowi przyjaciele dając radość, poczucie bezpieczeństwa i inspirację do zabawy.
4
KONKURS "NAJŁADNIEJSZA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"
20 listopada 2024 r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Najładniejsza zakładka do książki". Komisja w składzie: p. Justyna Piestrzyńska i p. Bernadetta Żubr, wyłoniła laureatów:
Klasy 4-5
1 miejsce - Kamila Rudyk (4b), 2 miejsce - Nikola Pietrzak (5a), 3 miejsce - Emilia Adamczyk (4a)
wyróżnienie: Piotr Janik (4a), Alicja Frątczak (4a), Natalia Kaczmarek (4a), Zuzanna Owczarek (4b), Bartosz Janik (5a), Gabriela Szymczak (5b)Klasy 6-8
1 miejsce - Alicja Leśniak (6a), 2 miejsce - Noemi Czupryńska (8b), 3 miejsce - Patrycja Zagozda (8b)
wyróżnienie: Zuzanna Rosiak (7b), Aleksandra Rosiak (6a)
Wszystkim uczniom gratulujemy! Organizatorem konkursu była p. Bernadetta Żubr i p. Justyna Piestrzyńska. Informujemy, iż wręczenie nagród odbędzie się podczas spotkania opłatkowego.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY Z J. ANGIELSKIEGO
15 listopada 2024 r. troje uczniów naszej szkoły - Iga Sasiak (7b), Michalina Wesołowska (7b) oraz Michał Kaczmarek (8a), wzięło udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym z języka angielskiego "Reading brings us unknown friends". Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni, a jego głównym założeniem jest zachęcanie uczniów do czytania książek w języku angielskim oraz rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych.
Konkurs składa się z trzech etapów i odbywa się w formie zdalnej. Na szkolnym etapie konkursu uczniowie musieli rozwiązać test na podstawie treści lektury "The Story of Doctor Dolittle" (pozycja ta zasiliła zbiory biblioteki szkolnej – zachęcamy wszystkich do jej lektury). Uczniowie naszej szkoły uzyskali odpowiednią ilość wymaganych punktów i tym samym wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy im powodzenia na kolejnym etapie. Szkolną koordynatorką konkursu jest p. Barbara Oleksy.
Opiekunami uczniów są: p. Barbara Oleksy i p. Tomasz Marciniak.
DZIEŃ BIBLIOTERAPII
14 listopada 2024 r. obchodziliśmy Dzień Biblioterapii. Z tej okazji, w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia relaksacyjne dla uczniów klas 1-3. Dzieci, słuchając czytanej przez panią bibliotekarkę bajki, przeniosły się w wyobraźni do zaczarowanego lasu, pełnego tajemniczych postaci i przygód. Kolorowa mgławica wyświetlana na suficie tworzyła atmosferę spokoju, pozwalając dzieciom na chwilę oderwania się od rzeczywistości. W tle płynęła kojąca muzyka a zapachowa świeczka dopełniała magicznego klimatu. Celem zajęć było nie tylko wyciszenie, ale również pobudzenie kreatywności i wyobraźni, co pozwalało dzieciom oderwać się od codziennych trosk i poczuć się zrelaksowanymi.
3
ZMYSŁOCZUŁE PRZERWY
Wyciszamy przerwy. Wyciszamy szkoły. Wyciszamy się.
Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu "Zmysłoczułe szkoły".
Głównym celem projektu jest dbanie o dziecięcy dobrostan i stworzenie w szkole miejsca sprzyjającego wyciszeniu emocji, a także uwrażliwienie dzieci na funkcjonowanie i rolę zmysłów.W każdy czwartek w sali nr 4, na przerwach po 1, 2, 4 i 5 lekcji uczniowie mogą odpocząć na materacach, przy blasku projektora gwiazd, kojących dźwiękach muzyki relaksacyjnej oraz otulającej woni przeróżnych zapachów.
Jednocześnie informujemy, że podczas tych przerw w bibliotece nie wypożycza się książek.
Zapraszamy na Zmysłoczułe przerwy wszystkich uczniów zmęczonych hałasem oraz potrzebujących odpocząć od nadmiaru bodźców.
OGÓLNOPOLSKA AKCJA "CZYTAMY MUMINKI"
Z okazji 110. rocznicy urodzin autorki Muminków, Tove Jansson oraz 60-lecia pierwszego polskiego wydania książki "W Dolinie Muminków", nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji "Czytamy Muminki". Celem przedsięwzięcia było upamiętnienie tych dwóch wyjątkowych rocznic oraz popularyzacja twórczości fińskiej pisarki.
7W ramach zajęć zorganizowaliśmy wspólne czytanie fragmentów książek o Muminkach. Klasy 2, 5 i 6 zapoznały się z postacią autorki oraz przygodami, które przydarzyły się bohaterom po odnalezieniu na szczycie gór Czarodziejskiego Kapelusza. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyli własne ilustracje do książek Tove Jansson oraz przedstawiali swoje ulubione postacie z Muminków. Akcja "Czytamy Muminki" spotkała się z wielkim zaangażowaniem uczniów, którzy odkrywali magiczny świat Muminków wypełniony radością i zabawą, ale również wartościami, takimi jak przyjaźń i tolerancja.
Szkolnym koordynatorem akcji jest p. B. Żubr.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 11:11 wszyscy zgromadzeni w hali sportowej wspólnie zaśpiewali hymn państwowy, włączając się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu".
Podczas akademii uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przedstawił społeczności szkolnej trudną historię Polski, która wiodła do niepodległości.47Po 123 latach pod zaborami, terytoria podzielone pomiędzy trzy imperia różnił system prawny, monetarny, sądowniczy, język urzędowy i poziom uprzemysłowienia. Integrując kraj, kolejne rządy dążyły do stworzenia nie tylko silnego, ale również nowoczesnego państwa, w którym kobiety mają prawa wyborcze, dzień pracy trwa 8 godzin i wszyscy obywatele są równi wobec prawa.
11 listopada świętujemy wolność, niepodległość i zjednoczenie!
Była to dla wszystkich piękna lekcja patriotyzmu.
ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT
Do 30 listopada w naszej szkole trwa zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Turku.
Szczegóły na plakacie.
WYCIECZKA DO TEATRU W ŁODZI
23 października 2024 r. uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie zachowania w teatrze i odbioru sztuki poprzez udział w spektaklu "Dzieci z Bullerbyn". Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze. Z pewnością będzie ona niezapomniana, ponieważ spektakl wywołał mnóstwo radości i uśmiechu. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Ewa Czerwińska, p. Adrianna Estemberg-Palczewska, p. Barbara Oleksy oraz p. Tomasz Gil.