23 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 4-8 z policjantem. Pan policjant przypomniał uczniom, o czym należy pamiętać, aby spędzić ferie bezpiecznie. Przypomniane zostały zasady poruszania się na drodze dla pieszych i rowerzystów, konieczność noszenia elementów odblaskowych, zasady bezpiecznej zabawy na lodowiskach, zachowania się podczas wyjazdów oraz kontaktów z obcymi. Poruszono także temat profilaktyki uzależnień, bezpieczeństwa w internecie oraz odpowiedzialność nieletnich wobec prawa.
BEZPIECZNE FERIE 2023
LAUREAT I WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
20 stycznia 2023 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się finałowa gala konkursu plastycznego organizowanego przez Państwową Straż Łowiecką w Poznaniu, pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego pt. "Zwierzyna wielkopolskich lasów rysowana ręką małych przyrodników". Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla laureatów konkursu została poprowadzona przez rzecznika medialnego PSŁ Milenę Stemplewską-Zawierucha, a otwarcia gali konkursu dokonał Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński.
W tym roku, w konkursie wzięły udział 1573 prace, z których wyłoniono 13 laureatów. Ich dzieła znalazły się w kalendarzu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na rok 2023. Jedną z laureatek jest uczennica klasy 4a naszej szkoły - Alicja Leśniak (opiekun: p. Justyna Piestrzyńska), której praca zdobi miesiąc luty w w/w kalendarzu.
W związku z tak dużym zainteresowaniem komisja konkursowa postanowiła wyróżnić 32 prace, których autorzy zostali nagrodzeni. Jest wśród nich uczennica klasy 3a naszej szkoły - Lena Dębska (opiekun: p. Agata Dawid).
Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!2
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
20 stycznia 2023 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Powitania licznie zgromadzonych gości dokonał dyrektor p. Marek Milczarek. Następnie uczniowie klas trzecich zaprezentowali swoim babciom i dziadkom program artystyczny, złożony z wierszy, piosenek i tańców. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły swoim gościom przygotowane przez siebie upominki i zaprosiły wszystkie babcie i dziadków na wspólną herbatkę.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas trzecich: p. Agata Dawid i p. Agnieszka Maciejewska.10
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT BADAWCZY "MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI …"
Nasza szkoła weźmie udział w BADANIU I KAMPANII DOTYCZĄCEJ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI WŚRÓD MŁODYCH LUDZI.
Ogólnopolski projekt "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską. W jego ramach, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce.
Temat kondycji psychicznej dzieci i młodzieży w ostatnich latach staje się coraz bardziej przerażający, konieczny do kontroli, dlatego też jest bardzo ważny i dla nas - pedagogów.
Z danych WHO wynika, że co 40 sekund na świecie samobójstwo popełnia jedna osoba. Według raportu "Życie warte jest rozmowy" w 2021 r. w Polsce 1439 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą, z czego 127 prób zakończyło się śmiercią. W porównaniu do roku 2020 oznacza to 77% wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży. Niepokojące są też dane dotyczące zachowań samobójczych w grupie dziewczynek. W 2021 r. Komenda Głównej Policji zarejestrowała wzrost o 101%.
Dzięki badaniu będziemy mogli dowiedzieć się jak wygląda kondycja psychiczna naszych uczniów, uzyskamy realną, merytoryczną pomoc i będziemy mogli w większym stopniu pomóc, czy szybciej reagować.
Badanie oraz raport są bezpłatne i będzie odbywało się w formie 30 minutowej ankiety, którą uczniowie wypełnią podczas zajęć w szkole. Badanie jest w pełni anonimowe, uczniowie mogą czuć się bezpieczni, ich odpowiedzi nie można w żaden sposób powiązać z konkretną osobą.
Projekt "Ocena poczucia własnej wartości i sprawczości polskiej młodzieży" wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM
16 grudnia 2022 r. troje uczniów naszej szkoły: Natalia Olszewska (8b), Natasza Glinkowska (8c) oraz Mateusz Wertlewski (8d), wzięło udział w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym z języka angielskiego "Reading brings us unknown friends". Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni, a jego głównym założeniem jest zachęcanie uczniów do czytania książek w języku angielskim oraz rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych.
Konkurs składa się z trzech etapów i odbywa się w formie zdalnej. Na szkolnym etapie konkursu uczniowie musieli rozwiązać test na podstawie treści lektury "Christmas Stories" (pozycja ta zasiliła zbiory naszej biblioteki szkolnej - zachęcamy wszystkich uczniów do jej lektury). Odpowiednią ilość wymaganych punktów uzyskała Natasza Glinkowska i tym samym wywalczyła awans do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Nataszy życzymy powodzenia na kolejnym etapie. Szkolną koordynatorką konkursu jest nauczycielka języka angielskiego p. Barbara Oleksy.